Отборът на Монтана 2003 загуби от сръбския Войводина 021 с 46:50 (13:15, 15:12, 13:12, 5:11) като гост в Нови Сад в среща от втория етап на Адриатическата лига по баскетбол за жени. Поражението бе второ поредно и общо пето за българския състав, който има и пет победи в тази фаза на състезанието, и заема четвъртата позиция във временното класиране. Войводина 021 излезе начело в подреждането с актив 8-2, а тройката допълват отборите на Цинкарна и Будучност с по осем успеха от девет изиграни мача.

Двубоят в Нови Сад бе много оспорван, а разликата не надвиши 5 точки. Съперниците направиха доста пропуски при стрелбата, а сръбският тим имаше превъзходство в борбата (53-39). Баскетболистките на Монтана 2003 имаха точка аванс на почивката при 28:27, а след трета част водеха с 41:39.

Малко повече от четири минути преди края на мача българският отбор дръпна с 46:41, но не успя да отбележи повече в коша на противника и остана само с 5 реализирани точки в последната четвърт. Домакините приключиха срещата със серия от 9:0 и обърнаха до победното 50:46 в своя полза.

Анджелика Митрашинович бе най-резултатна за Монтана 2003 със 17 точки и 5 борби, а Шерин Сътерланд завърши с 10 точки и 9 борби. За успеха на Войводина 021 по 12 точки вкараха Тина Селакович и Жаклина Янкович, като втората добави и 10 борби. В следващия си двубой от международната надпревара Монтана 2003 ще гостува на босненския Орлови на 15 февруари.

Автор: БТА/Кремена Младенова