Ян Весели и Никола Миротич отбелязаха по 21 точки и испанският Барселона спечели с 85:79 (18:15, 22:21, 17:21, 28:22) срещу сръбския Цървена звезда в мач от баскетболната Евролига за мъже. Каталунците са трети в класирането с баланс 19/10 и две победи по-малко от гръцкия Олимпиакос на Александър Везенков.

Алекс Абринес зададе тон за победата на Барса с две тройки в началото, а Миротич завърши серията за домакините с кош за 10:5. Томас Саторански пък се отчете с красива забивка за 17:13, а водещият реализатор на сърбите Факундо Кампацо намали изоставането на отбора си на три точки след 10 минути игра.

Звезда обърна през втората четвъртина с поредни кошове на Лука Митрович и Кампацо, които дадоха преднина на гостите при 26:22. Барса обаче обърна бързо със серия от девет безответни точки, отбелязани изцяло от Рокас Йокобайтис и Миротич. Абринес пък добави още две тройки и Весели наниза трета за предимство на каталунците при 40:36 на полувремето.

Нови тройки на Саторански и Миротич дадоха на Барса за първи път двуцифрена преднина при 46:36, но Звезда не се предаде. Три точни изстрела на Кампацо от далечно разстояние и един на Стефан Маркович приближиха гостите на две точки, но Нико Лапровитола и Миротич позволиха на Барса отново да поведе с шест точки. След 30 минути обаче резултатът отново бе равен при 57:57 след нова серия на Кампацо, Бенджамин Бентил и Лука Вилдоса.

Барса поведе в началото на последната част чрез Весели, а Никола Калинич и Миротич бяха в основата на серия от 10 безответни точки, позволили на домакините да се откъснат окончателно в резултата. Звезда стигна само до намаляване на разликата до две точки, но тройка на Калинич сложи край на спора.

Кампацо бе най-резултатен за Звезда с 24 точки, но 50-те процента успеваемост от зоната за три точки донесоха победата за Барселона.

В друг мач от петък вечер АЛБА Берлин надделя над Байерн Мюнхен със 76:75 (20:14, 18:23, 18:21, 20:17) в германско дерби от Евролигата.