Барселона спечели Евролигата по баскетбол за мъже. Във финалния мач в Париж, който се проведе пред повече от 14 хиляди зрители, каталунците победиха гръцкия Олимпиакос с категоричното 86:68 и триумфираха за втори път в историята си с европейската титла.

Барса доминираше по време на целия двубой и спечели безпроблемно четирите отделни периода. След втората четвърт „синьо-червените” имаха аванс от 11 точки - 47:36. След почивката Олимпиакос хвърли всички сили в защита в опит да намали изоставането си, но това не даде резултат и Барселона увеличи преднината си.

Хуан Карлос Наваро от Барселона беше най-резултатен в срещата с 21 точки, а неговият съотборник Пит Микеал добави 14. Виктор Сада от новите шампиони регистрира 100 процента успеваемост при всичките си стрелби и завърши със 7 точки.

Джош Чилдрес и Линас Клейза отбелязаха съответно 15 и 13 точки за отбора на Олимпиакос.

В мача за третото място в Евролигата ЦСКА Москва (Русия) победи сръбския Партизан с 90:88.