Барселона спечели по категоричен начин дербито във втория кръг на баскетболната Евролига. „Каталунците” се наложиха с 90:66 над Панатинайкос в среща от група В.

Барселона имаше превъзходство през всичките 40 минути на двубоя, като с всяка част увеличаваше преднината си, за да унижи тотално своя опонент. Хуан Карлос Наваро поведе испанския тим с 21 точки, а поредния си силен мач изигра Ерсан Илясова с 14 точки и шест борби. За неузнаваемия състав на ПАО Никола Пекович завърши с 15 точки, а Майк Батист – с 14. „Зелените” отстъпиха изцяло позициите си под коша, а нямаха никакъв успех и при стрелбата си от средно разстояние.

Българският национал Ибрахим Джабер се представи блестящо за своя Лотоматика Рома при победата над ДКВ Ховентут с 85:71 в група С. Двубоят бе интересен и оспорван, с леко предимство за домакините през първото полувреме. Много силна трета част обаче направи италианския тим, реализирал 31 точки за 10 минути, срещу едва 12 на Ховентут. Именно тук се реши и крайният изход от сблъсъка, в който Джабер бе най-резултатен със 17 точки, към които добави две асистенции и две откраднати топки.

Лидер в група С, единствен с две победи от два мача е ТАУ Керамика, след драматична победа като гост на Юнион Олимпия с 91:90.

Ветеранът Мирсад Тюркчан направи изключителен мач, за да донесе първа победа на Фенербахче този сезон в Европа. Турците се наложиха с 82:73 точки над АЛБА Берлин, а Тюркчан завърши с 25 точки, девет борби и две асистенции.

Бившият гард на Лукойл Академик Уили Дийн игра 14 минути и вкара четири точки за своя Жалгирис срещу Монтепаски. Това обаче не помогна на домакините и те отстъпиха със 67:93.