ФК Барсерона се завърна към победите в баскетболната Евролига, след като спечели с лекота у дома над Баскония (Витория-Гастейц) с 93:67. Каталунците са на 2-о място със 7 победи и 2 поражения.

ЦСКА (Москва) надделя над Макаби (Тел Авив) драматично със 74:73 и влезе в топ 8, докато израелският шампион слезе на 5-ото място. УНИКС (Казан) също спечели инфарктно, надделявайки над Панатинайкос като гост със 74:72 и записа четвърти успех през сезона, изкачил ги на 11-о място.

В ''Палау Блауграна'' Никола Миротич вкара 25 точки за Барса, която имаше две поражения преди днешния мач. Нико Лапровитола и Брандън Дейвис останаха с по 11 за победителите.

Баскония вече са с 3 победи и 6 поражения и заемат 16-о място от 18 отбора. Стивън Енок вкара 22 точки за тях, а Рокас Гиедрайтис добави 12. Домакините си решиха мача след като направиха серия от 18:0 точки, а в края на първата четвърт водеха с 32:15. Те увеличиха преднината си на почивката на 55:31, а най-голямата им преднина беше при 68:37.

ЦСКА (Москва) също прекрати серия от три поредни поражения, изтръгвайки успех със 74:73 в истински трилър, който се разигра в четвъртата част. Двата отбора постоянно си разменяха водачеството, а най-голямата преднина беше 5 точки за ЦСКА.

Ифе Лундберг вкара 14 точки за ЦСКА, Джоуел Боломбой остана с 12 точки и 6 рибаунда, а Мариус Григонис наниза 10 в първия си мач след първия кръг.

Дерик Уилямс вкара 20 точки, а Анте Зичич добави 16 точки и 6 рибаунда, но Макаби претърпя трето поражение през сезона. 2:14 минути преди края на сезона Уилямс вкара под коша, за да съкрати на 72:70, но след това пропусна и Ифе Лундберг заби кош, който не можеше да бъде преодолян.

УНИКС Казан сложи край на пропадането си с успех като гост над Панатинайкос със 74:72, като Лоренцо Браун вкара 13 точки за успеха на своите, включително и победния кош 19 секунди преди края. Андрей Воронцевич и Айзея Канаан останаха с по 15.

За Панатинайкос това беше трета поредна загуба, въпреки силната игра на Георгиос Папаянис под двата коша: 14 точки и 17 загуби. Дарил Мейкън остана с 14.

Цървена звезда също записа 4-а победа в 9-ия си мач, след като се наложи над приятната изненада до момента АСВЕЛ Вильорбан със 73:67. АСВЕЛ е 6-и със 6/3. Никола Калинич беше най-резултатен за сърбите с 22 точки, а Никола Иванович добави 14. Ели Окобо наниза 16 за отбора от Лион.

В битка на дъното Анадолу Ефес Истанбул постигна първа победа като гост през сезона, след като се наложи над АЛБА (Берлин) с 90:63. Шампионите от миналата година решиха мача със серия от 25:4 в началото на третата част, след която дръпнаха в резултата с 51:35. Актуалният МВП на Лигата Василие Мичич днес завърши с 19 точки, 9 асистенции и 9 пресечени паса. Круно Симон остана с 18, а Тибор Плейс със 16.