Барселона победи сръбския Цървена звезда като домакин в Испания с 82:70 (22:15, 25:17, 18:19, 17:19) в среща от 30-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. Съставът от Каталуния е лидер във временното класиране в надпреварата с 22 победи и 6 поражения, а Цървена звезда заема десето място с актив 13-16.

Баскетболистите на Барселона изиграха силно първо полувреме и натрупаха аванс от 47:32 на почивката. Никола Миротич се отличи за домакините с 19 точки и 4 борби, а за Цървена звезда 17 точки реализира Огнен Добрич.

В друга среща от вечерта испанският Баскония надигра АЛБА Берлин от Германия с 85:68 (21:19, 23:12, 20:29, 21:8) като домакин и е 15-ти в подреждането с 10 успеха от 29 изиграни мача. Съставът на АЛБА е една позиция по-напред с баланс 11-17.

Двата отбора направиха интересен сблъсък, в който домакините дръпнаха с 44:31 след 20 минути игра, но германският тим намали до 60:64 преди последната четвърт. Баскония обаче бе безапелационен до края и спечели мача.

Рокас Гиедрайтис беше най-резултатен за домакините с 22 точки и 3 борби. Джалийн Смит пък завърши с 16 точки, 2 борби и 3 асистенции за гостите от АЛБА Берлин.