Отборът на Браселона (Испания) победи Анадолу Ефес (Турция) с 82:77 (19:17, 21:24, 21:15:21:21) в среща от 21-ия кръг на Еврлигата по баскетбол за мъже. Успехът бе 16-и за каталунците, които са лидери във временното класиране с актив 16-4. Анадолу Ефес заема осмата позиция с 9 победи и вече 10 загуби, като това бе второ поредно поражение за турския състав.

Двата отбора изиграха много оспорван мач, в който Барселона взе аванс от 5 точки в края на третата четвърт при 61:56 и до края задържа преднината си. Точно в третата част старши треньорът на гостите Ергин Атаман получи две технически нарушения и бе дисквалифициран. Най-резултатен за домакините бе литовецът Рокас Йоубайтис с 16 точки, а 15 добави Никола Миротич. За настоящия шампион в Евролигата Анадолу Ефес с 18 точки и 4 борби завърши Василие Мицич. В другата среща от 21-ия кръг, която се игра снощи, Байерн Мюнхен (Германия) отстъпи пред Монако (Франция) със 78:83 (18:19, 17:21, 19:22, 24:21).

Двата тима делят 11/12-о място във временното класиране с еднакъв актив от 8 победи и 11 поражения. За Монако успехът беше втори пореден. Гостите поведоха с 40:35 до почивката, а преди последните 10 минути резултатът бе 62:54. До края германският отбор опита да осъществи обрат, но стигна само до намаляване на разликата. Майк Джеймс бе най-полезен за състава на Монако с 26 точки, 4 борби и 6 асистенции. За Байерн Мюнхен с 26 точки и 5 асистенции се отчете Кори Уолдън. Тази вечер предстои да се изиграят само още два мача от 21-ия кръг заради многото отложени срещи.