Кори Хигинс вкара 0.8 секунди преди сирената и Барселона победи с 84:82 (27:24, 24:18, 16:29, 17:11) Армани Милано във втория мач от финалната четворка на Евролигата в Кьолн. Каталунците ще играят за титлата срещу вицешампиона от миналия сезон Анадолу Ефес, който взе реванш от ЦСКА Москва по-рано през деня.

Барселона изоставаше с осем точки в третата четвъртина, но настигна бързо италианците и оцеля след три размени на лидерството в последната част. Резултатът дори бе равен в началото на последната минута.

Никола Миротич завърши с 21 точки за Барса, а Ник Калатес записа 17 точки и шест асистенции, преди да напусне с контузия в глезена. Хигинс вкара други 11 точки и Пау Гасол отбеляза десет за испанците, които играха за последно на финал през 2010. Тогава те спечелиха втората си титла.

Кевин Пънтър вкара 23 точки за Армани Милано, а други трима негови съотборници се отчетоха с двуцифрен актив.