Испанският гранд Барселона победи гостуващия Цървена Звезда (Сърбия) с 86:81 в среща от седмия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже и записа шести успех за сезона и четвърти пореден като домакин от началото на сезона.

"Каталунците" са втори в класирането с баланс от 6-1, а сърбите са с 2 успеха и 5 поражения, което ги поставя на 15-о място.

Джабари Паркър беше най-полезен за успеха с 20 точки и 5 борби. Уили Ернангомес добави 18 точки, а Ян Весели 14.

За Цървена Звезда се отличи Лука Митрович с 22 точки и 6 борби, а Милош Теодосич завърши с 13 точки и 9 асистенции.

Във френския сблъсък Монако спечели срещу АСВЕЛ Вильорбан с 80:70 след силни последни три минути на двубоя. Резултатът беше равен 68:68 три оставащи 3:15 минути, след което баскетболистите на Монако направиха серия от 12:2 и триумфираха. Алфа Диало записа 21 точки и 9 борби.

Домакините записаха четвърта поредна победа и са четвърти в класирането с 5-2, а Вильорбан е на последно място с 1-6.

Гръцкият Панатинайкос победи като гост АЛБА Берлин с 99:85 след 24 точки и 10 борби на Константинос Митоглу. Тимът е осми с баланс 3-4, а германския тим заема 17-а позиция със само един успех след първите седем мача./ БТА