Макаби Тел Авив постигна важна домакинска победа срещу Барселона с 81:75 точки в първи мач от четвъртфиналите в Евролигата. На този етап двойките играят до две победи от три мача. Успех при гостуването в Барселона в четвъртък ще изпрати Макаби на Финалната четворка. В случай, че испанците надделеят, ще има трета решителна среща в Тел Авив следващата седмица.

Макаби имаше сериозно превъзходство през първото полувреме, когато в един момент преднината на домакините достигна 11 точки. До почивката Барса стопи малко пасива си и се оттегли на почивка само със седем точки изоставане.

Тройки на Джанлука Базиле и Ерсан Илясова докараха резултата до равенство в третата част при 57:57. Макаби обаче не изгуби инициативата и в заключителната четвърт показа, че няма намерение да остави победата да му се изплъзне.

Тимът от Тел Авив бе поведен от триото Естебан Батиста с 15 точки, Терънс Морис с 14 точки и 10 борби и Никола Вуйчич с 12 точки.

За Барса младият Илясова реализира 21 точки и взе девет борби, Базиле добави 17 точки, а Марио Касун завърши с 12 точки и осем борби. Много слабо обаче игра титулярният гард на каталунците Яка Лакович, който завърши само със шест точки и един единствен кош от игра от десетте си опита.