Барселона и Макаби Тел Авив ще решат в трети мач кой от двата отбора ще продължи за Файнъл фор на Евролигата, след като във втория мач испанският тим се наложи като домакин с 83:74 (23:22, 20:15, 21:21, 19:16) точки.

По този начин серията се изравни на 1:1 победи, а двубоят в Nokia Arena в Тел Авив ще определи, кой от двата отбора ще хване влака за заключителната част от надпреварата.

Решителни за изхода на двубоя се оказаха втората и четвъртата части, в които „каталунците” показаха, че са достатъчно мобилизирани и настроени за успех.

33-годишният Джанлука Базиле отново направи невероятен мач за Барселона, с което до голяма степен реши изхода на срещата. Той завърши с 31 точки. Най-резултатен за израелския тим бе Каспи, който се разписа с 27 точки.

За финалната четворка на Евролигата се класира единствено италианският Монтепаски Сиена, след като постигна втора победа срещу Фенербахче, този път с 86:65 в Истанбул.