Намиращият се на 2-о място в Евролигата Барселона постигна лесна победа с 86:60 над Панатинайкос (Атина) в среща от 25-ия кръг на баскетболната Евролига при мъжете. Каталунците получиха неочаквана подкрепа от турския Фенербахче, който измъкна успеха в Милано срещу местния Армани Ексчейндж, до момента 3-и.

В другите две срещи Байерн победи у дома израелския Макаби (Тел Авив) със 70:52, а Монако удари Цървена звезда (Белград) навън с 91:80.

Фенербахче постигна четвърта поредна победа и затвърди добрата си форма, надделявайки над Армани Милано със 71:60. Марко Гудурич беше водещ реализатор за "фенерите" със 17 точки, а също така направи 6 асистенции, както и пресече три топки при атака на противника.

Армани Милано пък претърпя първо поражение след пет поредни успешни срещи, но остава на 3-о място в класирането с баланс 15/6 от 21 мача. Фенербахче е отборът с най-малко мачове, записа 10-а победа от 20 мача и заема 11-о място.

Девин Буукър добави 14 точки за победителите, а Исмет Акпънар остана с 8. За домакините от Милано Бен Бентил вкара 12, с 11 остана Дилейни, а центърът Николо Мели прибави 9.

Гостите водеха с 9 точки на почивката (43:34), като в началото на четвъртата част авансът им беше стопен на 1 - 53:54 след кош на Бентил. Но след това поредица от точни изпълнения на Акпънар, ДайШон Пиер и Ахил Полонара гарантираха спокойствието за Фенербахче до края.

Байерн (Мюнхен) разби Макаби (Тел Авив, Израел) със 70:52, но все още остава извън топ 8. С баланс 11/12 баварците заемат 10-о място, докато "жълто-сините" от Израел са 12-и с 10/11. Това е и негативен рекорд за тях с най-малко отбелязани точки в Европа.

Кори Уолдън вкара 13 и беше на върха на балансираната атака на Байерн, като шестима играчи вкараха минимум по 7 точки и повече. Байерн спечели четвърти път в последните си пет мача, докато Макаби също се намираше в добра серия.

Владимир Лучич вкара 9 за Байерн, а с по 8 завършиха Леон Радошевич и Нийл Уейлър-Баб. Скоти Уилбекин наниза 20 за израелския отбор. Бившият център на Кливланд Кавалиърс от НБА Анте Жижич остана със 7 и 5 борби.

Барселона победи Панатинайкос с 86:60 в директен сблъсък между два бивши континентални шампиона. Каталунците нямаха особени проблеми в Палау Блауграна. Найджъл Хейс вкара 14 точки, а Данте Ексъм добави 12. Барселона записва трета поредна победа и с 18-а поредна победа държи здраво 2-ото място.

В сръбската столица Монако преодоля дефицит от 20 точки, за да победи местния Цървена звезда и заема 9-о място с 11/12. "Звездашите" са 14-и от 18 отбора с 8 победи. Донатас Мотиеюнас вкара 20 точки за победителите, а Дуейн Бейкън прибави 17.