Отборът на Тау Керамика поднесе изненадата в първите срещи от четвъртфиналните плейофи в Евролигата, побеждавайки Барселона с 84:75 точки като гост.

С най-голям принос за успеха бе Пабло Приджони, който завърши със 17 точки и 8 асистенции, а традиционният реализатор номер едно на тима Игор Ракочевич наниза 15 точки.

Тау водеше в резултата през цялото време, като още в началото дръпна с над 10 точки - 24:11, като Приджони наниза три тройки. Барса се съвзе и направи серия от 7:0 и намали пасива си на 6 точки - 18:24. Гостите обаче не допуснаха обрат и контролираха събитията на игрището. Най-голямата преднина на Тау бе в третата част - 17 точки при 57:40.

Домакините се хвърлиха на последен щурм и отново успяха да намалят до 6 точки - 53:59, след серия от 11:0. Но до края Тау остана стабилен и не остави шансове за обрат на Барселона, в чиито редици най-деен бе Наваро, отбелязал 17 точки.

В останалите срещи до изненади не се стигна. ЦСКА Москва се наложи над Партизан Белград с 56:47 точки, а гръцките Панатинайкос и Олимпиакос подчиниха съответно Монтепаски с 90:85 и Реал Мадрид с 88:79. В четвъртфиналите се играе до три победи от пет мача.