Балкан Ботевград допусна втора поредна загуба в група "D" на турнира за Купата на ФИБА Европа. Като гост тимът на Небойша Видич отстъпи с 69:88 (13:27, 16:8, 26:31, 14:22) пред кипърския Керавнос.

Двубоят започна много лошо за българския отбор, който още след първата четвърт имаше двуцифрен пасив.

Вторите десет минути обаче бяха доста по-положителни за Балкан и на почивката българският отбор се оттегли с изоставане от само 6 точки при 29:35. Опитът за обрат в мача обаче бе прекъснат в третата четвърт, която отново бе спечелена от домакините след 31:26.

В последните 10 минути Керавнос спокойно доигра мача, като дори успя да вдигне още разликата до края.

Най-резултатен за българския тим бе Игор Кесар със 17 точки. Девин Брукс добави 13 точки, а с 10 остана Дивон Уошингтън. За Керавнос 25 точки отбеляза Мохамед Абукар./БТА