Балкан загуби от израелския Ирони Нахария с 65:86 (17:26, 18:16, 16:20, 14:24) в мача за бронзовите медали на Балканската лига по баскетбол за мъже в Нахария (Израел) и завърши на четвърто място. Така тимът от Ботевград не успя да изравни най-доброто си постижение в турнира от 2014 година, когато бе трети.

Домакините на Финалната четворка имаха превъзходство през целия двубой и заслужиха бронза. След 26:17 за Ирони Нахария в първата четвърт, разликата мина 10 точки в началото на втората част. Балкан временно намали до 6, а четири минути преди почивката и до 5 точки при 28:33. Домакините задържаха водачеството, а след 20 минути игра съставът, воден от старши треньора Небойша Видич, изоставаше с 35:42.

Отборът на Ирони Нахария стартира силно второто полувреме и със серия от 10:0 покачи разликата на 17 точки в началните три минути. Баскетболистите на Балкан изостанаха с 19 в средата на третата четвърт, но вкараха 6 безответни точки до 44:57. Преди последните 10 минути пасивът на българския тим бе 51:62. С тройка на Амад Рори отборът на Балкан се доближи на 8 точки от противника, но домакините бързо вдигнаха отново разликата над 10 и до края контролираха двубоя.

Крисчън Джоунс бе най-резултатен за ботевградчани с 14 точки, 9 борби и 3 асистенции, а с 11 точки, 8 борби и 4 асистенции завърши Димитър Димитров. За Ирони Нахария Стефон Бранч отбеляза 19 точки, 8 борби и 5 асистенции.

В спор за трофея тази година в Балканската лига по-късно днес едни срещу друг излизат израелските Апоел Галил Елион и Макаби Хайфа.