Балкан загуби гостуването на Сигал Прищина (Косово) с 83:85 (25:35, 19:16, 22:18, 17:16) в първия мач от четвъртфиналите на Балканската лига по баскетбол за мъже.

Косовският тим водеше с 15 точки през първото полувреме, а в края Балкан бе близо до обрат като изравни 79:79 три минути преди сирената, но не успя да спечели. Реваншът е следващата седмица на 20 април в "Арена Ботевград".

Първата част започна много слабо за Балкан. Домакините поведоха с 18:10, постепенно Балкан намали разликата, но след това допусна доста пропуски в защита. Сигал се възползва по най-добрия начин като стреляше почти безпогрешно с над 80% стрелба и за 10 минути вкара 35 точки срещу 25 за Балкан.

През втората четвърт за кратко разликата стигна 15 точки, а минута преди края на полувремето ботевградчани свалиха до 4 точки при 41:45. Двата тима се оттеглиха на почивката при 51:44 за косовските баскетболисти.

Балкан започна добре второто полувреме и пет минути след началото му след доближи само на точка след тройка на Амад Рори за 55:56. Домакините обаче се върнаха в мача след серия от 10:3, за да поведат с 8. До края на периода Балкан успя да намали отново, а последната част започна при разликата от три точки в полза на Сигал Прищина - 69:66.

Последната част беше изключително драматична. Българите изравниха 79:79 три минути преди края след тройка и кош на Димитър Димитров. 35 секунди преди сирената разликата беше само две точки (83:81), последва по една успешна стрелба за двата отбора, след което домакините имаха последно притежание и удържаха успеха.

Димитър Димитров беше най-резултатен за Балкан с 20 точки. Амад Рори добави 19 точки, 7 борби и 5 асистенции, а с "дабъл-дабъл" от 13 точки и 10 борби завърши Крисчън Джоунс.

За Сигал с 19 точки и 5 асистенции се отличи Уендел Мичъл, а 15 точки и 7 борби записа ДеКуан Кук.