Балкан (Ботевград) се класира за Финалната четворка на Балканската лига по баскетбол за мъже след успех над косовския Сигал Прищина с 82:63 (16:18, 18:16, 25:13, 23:16) като домакин в реванша от четвъртфиналите на турнира. В първия мач в Прищина българският тим загуби с 2 точки – 83:85 и победата с по-голяма разлика в „Арена Ботевград“ осигури крайния успех.

След нервно начало на двубоя баскетболистите на Балкан изоставаха с 16:18 след първата четвърт, а до почивката нито един от двата тима не успя да се откъсне в резултата. Първите 20 минути приключиха при равенство 34:34. През второто полувреме домакините бяха по-убедителни и в средата на третата част поведоха с 47:38, а минута и половина преди края дръпнаха с 10 точки. Последната четвърт започна при 59:47 в полза на Балкан и до края ботевградчани не оставиха съмнения в превъзходството си.

Крисчън Джоунс изигра силен мач за Балкан и бе най-полезен в срещата с 27 точки и 9 борби, а Дерик Маркс реализира 14 точки. Амад Роди завърши с 12 точки, 8 борби и 11 асистенции, а Николай Грозев се отчете с 11 точки и 7 борби.

За гостите най-резултатен беше Меритон Исмаили с 16 точки и 3 борби.

Още един български отбор има шанс да стигне до Финалната четворка. В другата четвъртфинална двойка Левски обаче има 8 точки пасив (83:91) след първия двубой с израелския Макаби Хайфа. Реваншът е утре, четвъртък от 17 часа в зала „Универсиада“ в София.

Директно за полуфиналите в Балканската лига вече се класираха израелските Апоел Галил Елион и Ирони Нахария. Финалната четворка ще се проведе в израелския град Нахария в периода 29 април – 1 май.