Балкан надигра чешкия Опава със 79:64 (24:12, 19:28, 20:7, 16:17) като домакин в Ботевград в мач от втория кръг в група D на турнира за Купата на ФИБА Европа при мъжете. За Балкан успехът бе втори пореден в груповата фаза на надпреварата, докато Опава допусна втора загуба.

След силно начало за Балкан, в средата на втората част разликата достигна 16 точки в полза на водения от старши треньора Тони Дечев тим – 38:22. Гостите обаче наваксаха част от изоставането си и до почивката намалиха пасива си до 3 точки – 43:40. Ботевградчани отговориха с убедителна трета четвърт и дръпнаха с 63:47 преди последните 10 минути, а до края не изпуснаха водачеството.

Христо Захариев беше най-резултатен за успеха с 21 точки, 2 борби и 3 асистенции, а Мануел Суарес допринесе с 12 точки и 10 борби. С 10 точки се включи и Николаос Дипларос. За домакините двубоя пропусна Димитър Димитров.

За отбора на Опава Днтей Басет завърши с 26 точки и 12 борби.

Балкан приема кипърския Керавнос в следващия кръг на 26 октомври.

Другият български участник в турнира Рилски спортист претърпя второ поредно поражение в група Е, след като отстъпи пред румънския Орадя с 63:99 (14:34, 20:26, 11:23, 18:16) като гост в среща от втория кръг.

Домакините превъзхождаха отбора от Самоков през целия мач и се възползваха по най-добрия начин от слабите страни в играта на Рилски спортист. Състезателите на старши треньора Людмил Хаджисотиров направиха общо 24 грешки срещу само 9 за домакините.

Баскетболистите на Орадя отбелязаха 20 точки повече от Рилски спортист още в първата четвърт, а на почивката българският тим изоставаше с 34:60. След третата част самоковци имаха пасив от 38 точки – 45:83.

Най-голямата разлика в мача достигна 41 точки в полза на румънския отбор, който записа първата си победа в груповата фаза.

Димаджио Уигинс реализира 19 точки и 3 борби, а Чавдар Костов завърши с 11 точки и 4 борби.

За Орадя Ерик Нийл се отчете със 17 точки, 4 борби и 15 асистенции.

В следващия си двубой от надпреварата на 25 октомври Рилски спортист ще бъде домакин на френския Шоле в „Арена Самоков“.