Балкан записа много драматична загуба във втората групова фаза на ФИБА Къп. Отборът от Ботевград падна с 64:65 точки от Алба Фехервар. Българският отбор изоставаше през повечето време от срещата, но постигна частичен до обрат в самия край и можеше да победи в двубоя.

Двубоят започна по-добре за унгарците, които натрупаха аванс от 11:5. Постепенно Балкан заигра по-уверено и след тройка с фаул на Мирко Мулалич изравни до 13:13. Последваха пропуски от страна и на двата отбора, но в края на частта Алба Фехервар отново поведе със 17:13.

Седем безответни точки в началото на втория период откъснаха унгарския тим напред. Балкан отвърна със серия от 11:1 и се доближи само на точка от своя противник, но Алба взе преднина при 36:26 на почивката.

Домакините диктуваха темпото в началото на втората половмина от двубоя. На няколко пъти българският тим скъсяваше дистанцията на 6 точки.

Баскетболистите, водени от треньора Небойша Видич, достигнаха до ново равенство в началото на последната част. Подемът в играта на българите продължи, като пет минути преди края Димитър Димитров изведе отбора си напред за първи път в мача при 56:55. Последваха оспорвани минути с честа смяна на водачеството. Алерик Фрийман даде аванс на Алба за 63:61 при оставащи по-малко от две минути до края на мача. Балкан прозпусна възможности да поведе, докато домакините се възползваха и увеличиха аванса си на 4 точки. Брандън Браун върна тройка две секунди преди сирената, а до края Лорант изпусна два наказателни удара.

Най-резултатен за успеха на домакините стана Алерик Фрийман, който се отличи с 21 точки, а Петер Лорант вкара 19 точки.

За Балкан Алекс Гаврилович завърши с "дабъл-дабъл" - 13 точки и 10 борби. По 12 точки имат Брандън Браун и Мирко Мулалич.

Балкан е с актив от две победи и две поражение до момента, докато Алба е лидер в класирането.

В сряда Лукойл Левски гостува на израелския Нес Циона.

Резултати от четвъртия кръг на втората групова фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа за мъже:

Група J:
Алба Фехервар (Унгария) - Балкан Ботевград (България) - 65:64 (17:13, 19:13, 15:21, 14:17)