Отборът на Балкан Ботевград отстъпи с 62:84 (11:19, 18:18, 16:27, 17:20) на руския Парма Перм в четвъртфиналите на турнира за Купата на ФИБА Европа. В Ботевград българският тим се опита да бъде равностоен и в големи периоди от първото полувреме успяваше да се противопостави на един от най-класните отбори в турнира, но през втората част гостите не оставиха съмнение в превъзходството си.

Загубата на Балкан сложи край на българското участие в турнира, след като във вторник Парма отстрани и Рилски спортист.

Още от началото на мача Парма успя да вземе преднина, която през първите 20 минути се задържаше в границата между 5 и 10 точки. Почивката дойде при 29:37. В началото на второто полувреме обаче руският тим затегна много играта в защита и това му позволи да стигне до куп лесни кошове.

Преди последната четвърт резултатът в мача беше 64:45 за Парма и в заключителните 10 минути срещата се доиграваше.

За българския тим най-резултатен в мача бе Сияни Чембърс с 15 точки. По 14 вкараха Тажуан Ейджи и Дарко Балабан.

За отбора на Парма Адас Юскевичус реализира 18 точки, а Марекс Мейерис и Ейгирдас Зукаускас вкараха по 10.