Балкан мачкаше Теодо Тиват през целия мач от четвъртфиналните плейофи в Балканската лига, но накрая си тръгна само с четири точки аванс от Черна гора, след победата си със 75:71.

Реваншът е следващата седмица в Ботевград, а Балкан има малка преднина след първата среща. Победител е този, който вкара най-голям общ брой точки от двата мача.

"Зелените" водиха от началото до края на двубоя, и след много силно първо полувреме, на почивката водеха с 45:29. Цели 21 точки бе разликата в средата на втората четвърт, след четири поредни тройки, три от тях на Иван Лилов. Лилов вкара четири от своите общо седем тройки именно в тази част, в която отбеляза 16 точки.

Теодо изравни малко играта след почивката, но не успяваше да стопи пасива си, който се задържа около 13-15 точки.

Още две тройки поред на Лилов направиха разликата 15 точки, пет минути преди края на срещата, и нещата изглеждаха под контрола на Балкан. Оттам до последната сирена обаче, българският тим вкара един-единствен кош от игра, а Теодо наниза 15 точки, за да скъси дистанцията, и да си остави шанс за реванша.

Стрелбата на Балкан определено вървеше повече, но гостите взеха борбата под коша, а изпълниха и почти двойно повече наказателни удари.

Иван Лилов наниза 27 точки за победата, а Ноа Далман добави 15. С 29 точки и 13 борби доминиращият играч на Теодо бе Саво Джиканович.

Мачът в Ботевград е на 9 април, от 20.45 часа.