Отборът на Балкан (Ботевград) загуби гостуването си на Академия ФМП (Скопие) със 75:77 (20:15, 24:16, 15:22, 16:24) в отложен мач от втория кръг в група "А" на Балканската баскетболна лига за мъже.
Поражението бе четвърто за българския тим, който има и четири победи и вече си бе осигурил място в следващата фаза на регионалната надпревара. Академия ФМП пък записа втори успех от осемте двубоя, които изигра в групата. Лидер е израелският Апоел Галил Елион с 6 победи и 1 загуба.

Балкан изигра по-силно първо полувреме при гостуването си в Република Северна Македония, но през второто изпусна инициативата. Ботевградчани поведоха с 31:22 след 10 минути игра, а през втората част авансът им достигна 16 точки - 40:24, преди двата тима да се оттеглят на почивката при 44:31.

Академия ФМП постепенно намали пасива си, а преди четвъртата част Балкан водеше с 6 точки - 59:53. В заключителните 10 минути домакините успяха да обърнат резултата до 67:65, българският състав пак излезе напред, но 59 секунди преди края баскетболистите на Академия ФМП реализираха за 77:75. В оставащото време състезателите на Балкан не отбелязаха нов кош и домакините ликуваха.

Димитър Димитров и Трейвин Тибодо реализираха по 14 точки за Балкан като първият овладя 9 борби, а вторият - 8. Дебютиралият за ботевградчани в срещата американски гард Амад Рори завърши с 11 точки, 4 борби и 4 асистенции.

За домакините най-полезен беше Стефан Кръстаич с 25 точки, 5 борби и 4 асистенции.