Балкан Ботевград записа първата си загуба в турнира за Купата на ФИБА Европа. Българският отбор падна драматично със 77:78 (20:24, 26:23, 15:13, 16:18) у дома от АЕК Ларнака.

Срещата премина през няколко обрата, а Балкан остава лидер в група "В" с три победи и едно поражение.

Мачът започна равностойно, но тимът от Кипър взе аванс от 24:20 преди вторите 10 минути, в които ботевградчани намалиха изоставането си само на една точка. Във втория период лидерството в срещата се смени на няколко пъти, но АЕК реализира осем поредни точки в последните минути преди паузата.

В третата четвърт играта пак вървеше точка за точка, а Балкан водеше с 61:60 преди последната част. Отборът от Ларнака пак направи обрат, но поредни тройки на Танксли Ефианай направиха резултата 71:71. Точно 31.4 секунди преди края пак имаше равенство от 77:77, но гостите реализираха от линията за наказателен удар чрез Владимир Веремеенко и това им помогна да достигнат до драматичния успех.

До края Брендън Браун и Димитър Димитров стреляха неточно към коша на АЕК. Браун реализира 17 точки за домакините, а неговият съотборник Танксли Ефианай завърши с 16 точки. Юре Шкифич беше най-резултатен за тима от Ларнака със своите 23 точки.

група "В":
Балкан Ботевград (България) - АЕК Ларнака (Кипър) - 77:78 (20:24, 26:23, 15:13, 16:18)

от снощи:
Белфиус Монс Ено (Белгия) - Цмоки Минск (Беларус) - 86:79 (20:17, 23:20, 21:19, 22:23)