Анадолу Ефес спечели първата си титла в Евролигата, след като победи двукратния шампион Барселона с 86:81 (15:22, 24:14, 26:22, 21:23) във финала в Кьолн.

Анадолу Ефес натрупа голяма преднина във втората четвъртина, когато която започна с пасив от седем точки. Турците се доближиха само на точка от Барса в началото на частта и направиха серия от 12:0 в средата, с което поведоха в резултата и запазиха дълго време преднината си.

Барса се върна за кратко в мача при 69:69 в средата на последната четвъртина, но каталунците така и не успяха да поведат. Василие Мичич върна моментално преднината на Анадолу Ефес с тройка и в оставащите минути довърши каталунците със стрелби от нарушения.

Мичич завърши мача с 25 точки за Анадолу Ефес, а Шейн Ларкин вкара още 21. Кори Хигинс отбеляза 23 за Барса и Брендън Дейвис завърши с дабъл-дабъл при 17 точки и 11 борби.

Армани Милано пък надви шампиона от 2019 ЦСКА Москва с 83:73 (20:23, 20:11, 20:23, 23:16) в малкия финал и спечели третото място.