Анадолу Ефес (Турция) победи гостуващия Реал Мадрид (Испания) с 91:68 (22:13, 22:19, 21:13, 26:23) и поведе с 2:0 успеха в серията от четвъртфиналните плейофи на Евролигата по баскетбол за мъже. Домакините контролираха изцяло срещата, вкараха повече от 21 точки във всяка от четирите части и два пъти имаха преднина от 13 точки.

За Ефес се отличи Василие Мицич с 23 точки, Шейн Ларкин добави 21 точки и 5 асистенции, а Родриг Бобуа завърши с 11 точки и 6 асистенции. Най-резултатен за тима на Реал, който беше без звездата си Валтер Таварес, Трей Томпкинс вкара 17 точки, а Руди Фернандес записа 11 точки.

Играе се до три победи от пет мача, а серията се подновява на 27 април с двубой номер 3 в испанската столица. Евентуалната четвърта среща е насрочен за 29 април. Армани Милано (Италия) спечели срещу гостуващия германски шампион Байерн Мюнхен с 80:69 (26:12, 21:17, 18:24, 15:16) и също поведе с 2:0 в серията.

За домакините Кевин Пънтър вкара 20 точки за 21 минути игра, а 13 точки и 4 асистенции добави Серхио Родригес. За Байерн Уейд Болдуин IV беше най-полезен с 23 точки, 6 борби и 6 асистенции. Третата среща е на 28 април в Мюнхен.