Отборите на Анадолу Ефес и Каха Лаборал останаха в играта за класиране във Финалната четворка на Евролигата по баскетбол. Турците победиха като домакин настоящия шампион Олимпиакос с 83:72 точки и намалиха на 1:2 победи резултата в четвъртфиналната серия. За гърците македонецът Перо Антич, добре познат в България от престоя си в ЛукОйл Академик, завърши с 5 точки и 3 борби за 15 минути на терена.

Испанският Каха Лаборал също намали серията с ЦСКА Москва на 1-2 победи, след успех като домакин с 93:72 точки. Каха Лаборал буквално отнесе доста отпуснатия в този мач тим на ЦСКА. Четвъртите мачове в тези две двойки са на 19-и април, а довечера е четвъртият сблъсък между Панатинайкос и Барселона, като ПАО води с 2-1 победи в серията.