Защитаващият титлата си отбор на Анадолу Ефес (Турция) допусна трета поредна загуба от началото на сезона в Евролигата по баскетбол за мъже. Турският тим отстъпи при гостуването си на АСВЕЛ Вильорбан със 73:75.Домакините преодоляха пасив от 19 точки и постигнаха трети пореден успех.

Ефес водеше с 62:53 след 30 минути игра, но домакините изравниха 67:67 с тройка на Уилям Хоуърд 4:55 минути преди края. Отново с кош на французина домакините поведоха 71:70 при оставащи по-малко от две минути. Костас Антетокунбо донесе успеха на АСВЕЛ 12 секунди преди сирената, а в следващата атака Шейн Ларкин пропусна тройка за гостите.

Крис Джоунс се отличи с 16 точки и 6 борби за успеха. Уилям Хауърд добави 13, а Пол Лакомб се отчете с 11 точки. Василие Мицич беше най-резултатен за Ефес с 24 точки, а Шейн Ларкин добави 15 точки и 6 асистенции. УНИКС (Казан, Русия) спечели срещу гостуващия Байерн Мюнхен (Германия) със 73:70 и записа първи успех за сезона.

Айзея Канаан реализира 21 точки за домакините, а Дарън Хилиард се отличи със 17 за Байерн. ЦСКА Москва спечели руското дерби срещу Зенит (Санкт Петербург) със 77:67. Торнике Шенгелия записа 33 точки и 8 борби за ЦСКА Москва, а Уил Клайбърн добави 16 точки и 7 борби. Шенгелия подобри личния си рекорд в турнира. До момента той имаше 31 точки през април 2019-а, когато играеше за испанския Баскония.

Джордан Лойд беше най-резултатен за Зенит с 19 точки. Армани Милано (Италия) победи гостуващия Макаби Тел Авив (Израел) с 83:72 и продължава без загуба от началото на сезона. Девън Хол вкара 17 точки за Армани, Костас Митоглу добави 16 точки и 6 борби, а Малкълм Дилейни завърши с 10 точки.

Дерик Уилямс беше най-резултатен за Макаби Тел Авив с 19 точки. В другите две срещу Алба Берлин (Германия) победи Фенербахче (Турция) с 84:70, а Баскония (Испания) надделя над Панатинайкос (Гърция) с 81:79 с два наказателни удара на Джейсън Грейнджър 23 секунди при края.