Анадолу Ефес Истанбул се класира за втори пореден път на финал в Евролигата, след като детронира шампиона ЦСКА Москва с 89:86 (25:15, 24:22, 22:18, 18:31) в първия мач от финалната четворка в "Ланксес Арена" в германския град Кьолн.

Ефес, който загуби от ЦСКА през 2019, ще играе за титлата с победителя от мача между Барселона и Армани Милано.

ЦСКА Москва вкара първия кош в мача в Кьолн, но никога повече не поведе срещу турците. Те изградиха двуцифрен аванс през първата четвъртина и завършиха полувремето с две точки преднина, след което откриха третата част със серия от 11-2. Ифе Люндберг даде надежда на ЦСКА с дейно участие в поредица от 10:0 в края на третата четвъртина и началото на последната, но Уил Клайбърн пропусна стрелба със сирената и московчаните бяха детронирани от Анадолу Ефес.

Василие Мичич завърши с 25 точки и шест асистенции за Ефес, а Сертач Шанлъ добави 19 пункта и спечели осем борби. Други трима играчи на турския тим записаха двуцифрен актив, а Клайбърн вкара 26 точки за ЦСКА.