Алексей Швед отбеляза 21 точки при 5/7 в стрелбата от далечно разстояние и Химки Москва поднесе изненадата на 20-ия кръг в Евролигата с победа със 102:94 срещу Реал Мадрид. Така испанците останаха второ място с една победа зад турския Анадолу Ефес, който играе днес с френския АСВЕЛ.

Швед добави 13 асистенции към актива си, а други петима негови съотборници завършиха с двуцифрен резултат в точките. Така Химки, който водеше с 24 точки преди късния опит за обрат на гостите от Испания, спря серия от четири поредни загуби и подобри баланса си до 9/11, което за момента е достатъчно само за 11-о място.

Реал Мадрид, който загуби втори мач в Москва в рамките на два дни, вече е с баланс 15/5. Бившият център на Химки - Джордан Мики, бе най-резултатен за отбора с 20 точки.

Барселона се доближи на една победа от Реал в класирането, след като победи Фенербахче с 80:74 като гост. Каталунците поведоха с 18 точки рано във втората четвъртина и спряха серията си от три поредни загуби в Евролигата. Виктор Клавър вкара 17 точки с 6/7 в стрелбата от игра, докато Костас Слукас бе най-полезен за турците с 14 точки, 11 асистенции и седем борби.

Макаби Тел Авив е с една победа зад Барса на четвъртото място, след като израелският тим надви италианския Армани Милано с 69:63

Баскетболна Евролига за мъже, мачове от 20-ия кръг в предварителната фаза:

Химки Москва (Русия) - Реал Мадрид (Испания) - 102:94
Фенербахче (Турция) - Барселона (Испания) - 74:80
Макаби Тел Авив (Израел) - Армани Милано (Италия) - 69:63

по-късно днес:
ЦСКА Москва (Русия) - Баскония (Испания)
Зенит Санкт Петербург (Русия) - Валенсия Баскет (Испания)
Анадолу Ефес Истанбул (Турция) - АСВЕЛ Вильорбан (Франция)
Цървена звезда (Сърбия) - АЛБА Берлин (Германия)
Олимпиакос (Гърция) - Байерн Мюнхен (Германия)
Панатинайкос (Гърция) - Жалгирис Каунас (Литва)

Във временното класиране води Анадолу Ефес с 16/3, следван от Реал Мадрид с 15/5, Барселона с 14/6, Макаби Тел Авив с 14/6, ЦСКА Москва с 13/6, Панатинайкос с 11/8, Армани Милано с 10/10, Цървена звезда с 9/10 и други.