Вицешампионът от миналия сезон Академик Пловдив започна с победа новата кампания в Деласпорт Балканска лига по баскетбол за мъже. Българският тим спечели като гост на Сигал Прищина (Косово) с 94:85 (19:31, 27:17, 27:18, 21:19) в първия си мач от група "Б" на турнира.

Баскетболистите от Пловдив изиграха слаба първа четвърт, но след нея доминираха изцяло и стигнаха до крайния успех.

Към края на първата четвърт домакините направиха серия от 9:0, която им даде 11 точки предимство (26:15). Сигал Прищина спечели първите 10 минути с 31:19 а в началото на втория период преднината им достигна 14 точки при 42:28. След това Академик отговори с 12:0, за да намали пасива си. Отборите си размениха кошове и на почивката разликата остана 2 точки в полза на домакините.

Към средата на третата четвърт гостите направиха серия от 11:2, за да поведат с 5 точки (64:60). Играчите на Академик успяха да запазят предимството, тъй като в следващите минути контролираха резултата и водеха със 7 точки след 30 минути (73:66).

Последната четвърт завърши при 21:19 за пловдивчани и така те спечелиха двубоя след 94:85.

Най-голямата разлика в мача за Академик беше 13 точки при 92:79 след кош на Антъни Гуджино 1:08 минута преди сирената.

Томислав Минков изигра страхотен мач за успеха и стана топ реализатор с 26 точки. 15 точки добави капитанът Васил Бачев, с 14 се отчетоха Николай Николов и Неманя Бешович, а с 11 завърши Николай Титков.

Дейшон Бърк беше най-резултатен за домакините с 26 точки.

В четвъртък е следващият мач на Академик в Балканската лига - гостуване на Ибър в Черна гора.