Академик Пловдив разгроми гостуващия Куманово 2009 (Северна Македония) с 96:68 (27:12, 19:16, 29:17, 21:23) и постигна втора победа в два мача от група "G" на втората фаза на Балканската баскетболна лига за мъже.

Домакините доминираха през цялата среща. Още след седем минути игра пловдивчани изградиха аванс от 21:4, а преди средата на втората четвърт преднината на българите достигна 37:15.

След почивката Академик продължи да контролира играта и малко преди края на третата част дръпна с 30 точки при 73:43, като до финалната сирена двубоят се доиграваше.

Петима играчи на домакините завършиха с двуцифрен актив, като най-резултатен беше Томислав Минков с 16 точки. Васил Бачев добави 14 точки, а Обрад Томич допринесе с 13 точки и 9 борби.

Бранислав Джекич беше най-полезен за гостите с 12 точки и 8 борби.