Академик Пловдив загуби като гост от израелския Апоел Холон със 75:91 (26:23, 20:17, 20:24, 9:27) на финала на Балканската баскетболна лига за мъже. Финалната четворка на надпреварата се играе именно в израелския град Холон, а домакините се радваха и на мощна подкрепа от публиката.

Възпитаниците на Йордан Янков изиграха невероятен мач до 30 минута, но загубиха последната четвърт с 9:27, а с това и срещата .Въпреки това класирането е най-доброто в историята на Академик.

Капитанът на пловдивчани Васил Бачев напусна играта в края на втората част, след като беше ударен в главата. Той беше откаран в местна болница,за да бъде зашита раната му.

На почивката Академик водеше с 46:40, а в третата част разликата достигна 10 точки.

Преди финалните 10 минути българите имаха преднина от 66:64, но в последната част домакините поведоха в резултата, след осем поредни точки, след като играчите на Академик не вкараха кош в рамките на 4 минути.

По-малко от две минути преди края Аполон имаше аванс от 10 точки - 83:73, след което до края нямаше проблеми да стигне до трофея.

Тайръс МакГий беше най-резултатен за победители с 20 точки, 4 борби и 4 асистенции. Айзея Майлс добави 18 точки и 8 борби. Майлс стана и МВП на Финалната четворка. За Академик Обрад Томич вкара 18 точки, Йере Вучица записа 16 точки, а Джахи Карсън направи "дабъл-дабъл" - 10 точки и 11 асистенции. По-рано днес в спора за третото място Берое (Стара Загора) загуби от Галил Гилбоа (Израел) с 67:84 (18:14, 16:32, 14:22, 19:16) и завърши на четвърто място.