Академик Бултекс 99 излезе начело в класирането на Балканската лига по баскетбол за мъже след трета поредна убедителна победа. В косовския град Печ пловдивчани победиха местния Пея с 98:87 (26:24, 26:19, 29:17, 17:27).
След равностойна първа четвърт българският тим започна да трупа аванс през втория период и на полувремето се оттегли с аванс от 9 точки при 52:41.
Мачът бе решен в третата четвърт, в която Академик игра много силно в нападение и постигна в един момент преднина от цели 26 точки.
Най-резултатни за българския отбор в мача бяха Шакир Смит с 31 точки, Васил Бачев с 23 и Уилям Пери с 18.
За Пея Хенрик Сирко вкара 29 точки.
В следващия си мач в турнира, който ще бъде на 4 декември, Академик ще приеме в Пловдив албанския Влазня.