16-годишният Рики Рубио донесе победата на Ховентуд над Олимпиакос в един от най-здравите сблъсъци в Евролигата по баскетбол.

Рубио реализира 5 точки и открадна пет топки в последната четвърт на двубоя, за да надделее испанският отбор с 58:56. Неговият съотборник Руди Фернандес поведе тима от Бадалона със своите 15 точки. Със 16 точки за Олимпиакос завърши Джеймс Пен.

Така и Ховентуд, и Олимпиакос вече имат по една победа и една загуба в Топ 16 и за точно зад ЦСКА Москва.

В група Д лидерите постигнаха очаквани успехи като гост. ТАУ Керамика би По-Ортез във Франция с 99:89, а Луис Скола реализира 23 точки, 8 борби и 5 асистенции за испанците. ТАУ е с 2 победи от два мача и е първи в групата.

Макаби Тел Авив се наложи над Лотоматика със 71:69 насред Рим в напрегнат мач.

Дерик Шарп вкара 8 точки само за две минути и помогна на съотборниците си за едва втората им победа като гост през сезона. Джейми Арлонд бе най-резултатен със 17 точки и 12 борби за Макаби. Маййр Чатмън се отчете с 19 за домакините.