Унгария победи Чехия с 85:73 (23:16, 21:17, 22:25, 19:15) и записа първа победа на европейско първенство по баскетбол за мъже от 1969 година насам. Основен "виновник" за края на серията се оказа капитанът на маджарите Адам Ханга, който завърши с 31 точки, 8 борби, 8 асистенции и 1 отнета топка.

Унгарците стартираха мача в Клуж-Напока много силно и поведоха с 18:6 точки след малко повече от 6 минути игра. Това им позволи да контролират играта и на почивката те се оттеглиха с аванс от 11 пункта при 44:33.

В третата част Чехия успя да съкрати част от изоставането си, но в заключителната четвърт Ханга взе нещата в свои ръце, донасяйки дълго чаканата победа.

Давид Войвода прибави още 18 пункта за Унгария, докато за Чехия Томаш Саторански и Лукас Пализа отбелязаха по 18, а Патрик Ауда завърши с 15.

Така след 3 изиграни срещи Чехия и Унгария имат по 1 победа и 2 загуби. По-късно днес са и другите два мача в групата, в които Черна гора играе с Хърватия, докато европейският шампион Испания среща домакина Румъния./БТА