Отборът на Турция победи Белгия със 78:63 (20:6, 17:24, 22:17, 19:16) в двубой от четвъртия кръг в група „А“ на Европейското първенство по баскетбол за мъже в Грузия и ако не се стигне до победи и на Черна гора, и на Грузия в днешните двубой, ще се класира още тази вечер за елиминационната фаза на шампионата.

Успехът бе трети за турците в групата, като те имат и едно поражение, а Белгия вече е с актив 2-2. Именно белгийците са утрешните противници на българския национален тим на Евробаскет 2022.

Воденият от селекционера Ергин Атаман отбор доминираше през целия мач срещу белгийците, макар те да успяваха на моменти да се доближат в резултата. Баскетболистите на Турция стартираха с убедителното 20:6 в първата четвърт, преднината им доближи 20 точки, но до почивката Белгия намали на 30:37. След по-добра трета част авансът на турците бе 59:47, а най-голямата разлика в двубоя бе 21 точки. Тимът на Турция имаше превъзходство в подкошието, а и демонстрира по-ефективна стрелба.

Най-резултатен за успеха на турския състав беше Алперен Шенгюн с 24 точки, 8 борби и 6 асистенции, а 16 точки и 5 борби добави Фуркан Коркмаз.

За Белгия Харис Братанович се отчете с 15 точки и 5 борби.

В програмата за деня следва двубоят между Испания и Черна гора, а от 20:00 часа България излиза срещу домакините от Грузия в късния мач.