Турция надви Сърбия в балканско дерби на Евробаскет 2025
Турция постигна драматична победа с 95:90 над Сърбия в последния мач от група „А“ на Европейското първенство по баскетбол за мъже. Двубоят се проведе в „Шаоми Арена“ в Рига, Латвия.
След първите две четвъртини Сърбия водеше с 49:46, но Турция обърна резултата във втората половина и завърши като непобеден тим в групата.
Най-резултатен за турците бе центърът на Хюстън Рокетс в НБА Айперен Шенгюн, който завърши с „дабъл-дабъл“ – 28 точки и 13 борби, като добави и 8 асистенции, почти стигайки трипъл-дабъл. Шейн Ларкин се включи с 23 точки.
За Сърбия най-ефективен бе Никола Йокич с 22 точки, 9 борби и 4 асистенции.
С този успех Турция спечели групата, докато Сърбия завърши на второ място. Заедно с Латвия и Португалия, двата отбора продължават към осминафиналите на Евробаскет 2025.
..още ..по-малко