Реал Мадрид надви Барселона с 91:86 в баскетболното Ел Класико. "Лос бланкос" успя да постигне драматичен обрат и да спечели срещата, която бе от 21-ия кръг в Евролигата.

Барселона започна много силно първите минути, след като осъществи серия от 9:2, старши треньорът на Реал Мадрид Чус Матео взе таймаут, след който нямаше драстично подобрение в играта на „лос бланкос“, които изоставаха с 9:20 минути преди края на първия период, но след серия от седем безответни точки достигнаха до пасив от само 16:20 след 10 игрови минути.

Втората четвърт беше далеч по-равностойна, а аванса на Барселона беше между четири и девет точки, но в крайна сметка „блаугранас“ се оттеглиха на полувремето при аванс от 39:32.

Чус Матео си беше свършил работата на полувреме, а Реал Мадрид стартира по-силно третата четвърт и се доближи до 42:44 само минути след началото на периода. Барселона обаче нямаше намерение да позволя на своя съперник да го настига и успя да възвърне аванса си в края на третия период и вече водеше с 59:50.

Реал Мадрид започна ударно четвъртата част и стартира със серия от 13:6, а Шарунас Ясикевичус взе таймаут, след което обаче последваха шест поредни точки на Серхио Юл, а „лос бланкос“ поведе с 18:6, тогава литовецът поиска ново прекъсване. Барселона си подобри играта, като дори поведе със 73:69 минута преди края, но след нови четири последователни точки от Серхио Юл резултатът бе изравнен при 73:73. Никола Миротич извърши крачки в следващото нападение, но същото последва и за Юл, който направи същата грешка при 2,2 оставащи секунди на часовника. Томаш Саторански стреля със сирената, но не вкара и така срещата влезе в продължение.

В продължението щафетата в състава на Реал бе поета от най-полезния играч на Лига Ендеса за миналия сезон Джанан Муса. Босненецът реализира 9 точки в допълнителните пет минути и чрез неговите стрелби домакините си спечелиха аванс, какъвто не загубиха до финалната сирена за крайното 91:86.

Габриел Дек завърши с 23 точки и 7 борби за победата на Реал Мадрид. Серхио Люл наниза още 19, Джанан Муса добави 18 точки, а Валтер Таварес се отличи с 10 точки и 7 борби.

Никола Миротич бе най-резултатен за Барселона със 17 точки. Томаш Саторански се разписа с 12 точки и 7 асистенции, Ян Весели също реализира 12, а Кори Хигинс приключи с 10 точки.