Испания победи със 100:90 (19:30, 24:22, 30:15, 27:23) Финландия в 1/4-финален мач от Евробаскет 2022. Срещата се игра в зала "Мерцедес-Бенц Арена" в Берлин. В  спор за място на финала иберийците чакат съперник от двойката Германия – Гърция.

Баскетболистите на Серджо Скариоло трябваше доста да се постараят, за да стигнат до успеха. Настоящият световен шампион се оттегли с изоставане от девет точки на почивката.

След паузата Испания бързо навакса изоставането си, като влезе в последната четвърт с преднина от 6 точки. В крайна сметка хората на Скариоло спечелиха с аванс от 10 пункта.

Гилермо Ернангомес беше най-резултатен за победителите с 27 точки, 15 добави Хуан Ернангомес, 14 наниза Дарио Брисуела, а Рудолфо Фернандес се отчете с 11.

За Финландия Лаури Марканен завърши с дабъл-дабъл – 28 точки и 11 борби, а 18 вкара Микаел Янтунен.