Отборът на Испания зае лидерската позиция в група „А“ на Европейското първенство по баскетбол след победа над Турция със 72:69 (17:18, 21:16, 18:16, 16:19) в среща от последния пети кръг в първата фаза на шампионата в Тбилиси, Грузия. Испанците записаха четвърти успех от пет мача и не могат да бъдат изместени от първото място, а турците, които също вече си осигуриха класиране напред завършиха с актив три победи и две поражения. Четирите тима, които продължат за елиминациите ще се срещнат на осминафиналите с четирите класирали се от група „В“.

Баскетболистите на селекционера Серджо Скариоло имаха 4 точки преднина на почивката при 38:34. Със серия от 7 безответни точки испанците водеха и в края на третата четвърт с 56:50. Турците започнаха силно последните 10 минути и обърнаха до 59:56. Испания обаче дръпна с 66:65 след кош на Лоренцо Браун две минути преди края на мача. При оставащи 17,7 секунди Уили Ернангомес отбеляза два наказателни удара за 71:68 в полза на испанците, които ликуваха при 72:69.

Уили Ернангомес бе най-резултатен за Испания с 15 точки и 7 борби, а 11 точки и 7 асистенции добави Лоренцо Браун.

За Турция Джеди Осман се отчете с 20 точки, 5 борби и 3 асистенции, а Фуркан Коркманз се включи с 16 точки, 3 борби и 3 асистенции.