Отборът на Испания победи Черна гора с 82:65 (27:17, 26:14, 14:17, 15:17) в среща от четвъртия кръг от група „А“ на Европейското първенство по баскетбол за мъже, в която е и България, и се класира за осминафиналите на турнира. Успехът на испанците в Тбилиси подпечата и класирането на националния тим на Турция за следващия етап на първенството в Берлин, Германия. Двата състава имат по три победи и една загуба. Отборът на Черна гора пък допусна второ поражение и вече е с актив 2-2, колкото има и Белгия.

Испанците не оставиха никакви шансове на днешния си противник и нито в един момент от двубоя баскетболистите на Черна гора не застрашиха водачеството им. След първата част Испания натрупа 10 точки преднина, а на почивката водеше с 22 при 53:31.

Воденият от селекционера Серджо Скариоло състава малко намали оборотите в третата четвърт, а преди последните 10 минути резултатът бе 67:48. До края двубоят не предложи никаква интрига на терена, а най-голямата разлика бе 27 точки.

Дарио Брисуела отбеляза 18 точки за успеха на Испания. Уили Ернангомес добави 14 и 13 борби.

За Черна гора с 18 точки завърши Владимир Михайлович.

В последния ден на груповата фаза Испания ще срещне Турция, а Черна гора ще играе с домакините от Грузия.