Черна гора надигра Белгия със 76:70 (17:14, 20:18, 31:18, 8:20) в среща от втория кръг в група А на Европейското първенство по баскетбол за мъже и постигна първа победа в грузинската столица Тбилиси. За белгийците поражението бе първо след успеха над домакините в първия ден. Следващият двубой на Черна гора е утре, 4 септември, от 14:30 часа срещу България, а Белгия ще се изправи срещу Испания.

След равностойна първа част черногорците вдигнаха разликата на 10 точки малко след началото на втората четвърт. Боян Дублевич вдигна разликата на 15 точки с точна стрелба от дистанция шест минути преди почивката, но белгийците наваксаха изоставането си до 32:37 след 20 минути игра.

Черногорците изиграха по-добра трета част и поведоха с 18 точки - 68:50 преди последните 10 минути. Разликата бързо скочи на 20 точки, но баскетболистите на Белгия използваха шансовете си и изиграха силни финални минути, намалявайки до 70:76 секунди преди края на мача.

Боян Дублевич поведе съотборниците си с 21 точки, 11 борби и 4 асистенции, а Кендрик Пери завърши с 19 точки, 2 борби и 5 асистенции за Черна гора.

За Белгия най-резултатен беше Ретин Обасоуан, който отбеляза 25 точки, 4 борби и 2 асистенции.

По-късно днес в Тбилиси ще се играят двубоите България - Турция от 17:15 часа и Грузия - Испания от 20:00 часа българско време.