Монтана 2003 започна с победа участието си в първата четворка на женското баскетболно първенство на България. Възпитаничките на Стефан Михайлов, който спечелиха десет победи в десет мача от първата фаза на шампионата, победиха като гост Славия с 86:54 (18:12, 18:15, 19:17, 31:10) точки.

Гостенките имаха 9 точки аванс на почивката - 36:27, след 30 минути водеха с 11 точки - 55:44, а след 31:10 в последните 10 минути спечелиха мача с 32 точки разлика.

За победителките се отличи Христина Иванова, която направи "дабъл-дабъл" - 30 точки и 10 борби. Цветомира Шаренкапова и Даниела Петева добавиха по 12 точки. За Славия 21 точки реализира Антония Филипова, а с 14 точки и 7 борби завърши Естер Мичева.