Отборът на Черна гора победи Грузия с 81:73 (21:19, 20:16, 17:17, 23:21) в последен двубой от група "А" на Европейското първенство по баскетбол в Тбилиси и се класира за осминафиналите. Черногорците завършват с три успеха и две поражения, а грузинците останаха на последното, шесто място с една победа от пет изиграни срещи.

Четирите тима, които се класираха за следващата фаза на Евробаскет 2022 от групата, играна в Грузия са Испания, Турция, Белгия и Черна гора. България и Грузия отпаднаха.

Съставите на Черна гора и Грузия изиграха много оспорван сблъсък в препълнената "Тбилиси Арена" като след 10 минути игра, черногорците имаха леко превъзходство и 2 точки преднина. До почивката домакините за кратко излязоха напред в резултата, но баскетболистите на Черна гора пак излязоха крачка напред и авансът им след втория период бе 41:35.

И през второто полувреме нито един от двата отбора не успяваше да се откъсне, но минута и половина преди края на третата част Черна гора поведе с 8 точки при 55:47 след тройка на Кендрик Пери. Дуда Санадзе обаче отбеляза 5 поредни точки и Грузия намали на 3 пасива си, а преди последните 10 минути резултатът беше 58:52 за Черна гора.

Черногорците останаха водещи в резултата, а с кош на Марко Симонович дръпнаха с 65:58 в средата на последната част, но домакините намалиха до 62:65 при оставащи 3:30 минути. Тройка на Владимир Михайлович и кош на Игор Дробняк обаче донесоха аванс от 70:62 за Черна гора. До края на мача черногорците удържаха на натиска на грузинците и се поздравиха с успех.

Най-резултатен за победата на Черна гора бе Игор Дробняк с 22 точки и 3 борби. Кендрик Пери завърши със 17 точки, 4 борби и 9 асистенции, а Боян Дублевич добави 10 точки и 2 борби.

За Грузия Тад МакФадън отбеляза 16 точки, а Сандро Мамукелашвили се отчете с 15 точки и 10 борби.