Белгия разгроми Гърция със 78:45 (24:15, 16:14, 21:7, 17:9) и спечели за първи път в историята си бронзовите медали на Европейско първенство по баскетбол за жени. И двата отбора постигнаха най-добро класиране на шампионат на Стария континент, като дебютираха в мач за третото място.

Белгийките доминираха през по-голямата част от срещата, особено след почивката. След поредица от 6 безответни точки възпитаничките на Филип Местдаг поведоха с 11:9 в средата на първата четвърт на мача в Прага и до края контролираха мача. През втората част те направиха нова силна серия от 14:1 точки и дръпнаха с 40:23, което до голяма степен предреши двубоя.

Надеждите на гъркините за обрат бяха посечени в началото на третата четвърт, когато Белгия вкара 10 точки срещу само 2 на съперника и дръпна с 50:31, а малко по-късно разликата за първи път премина 20 точки при 55:33.

До финалната сирена двубоят се доиграваше, като в началото на последната четвърт авансът на Белгия надвиши 30 точки при 69:36, а малко преди края дори достигна до 37 точки при 77:40. Ким Местдаг беше най-добра за победителките с 18 точки, 5 борби и 4 асистенции, Ема Меесеман добави 15 точки, а Ан Ваутерс допринесе с 14 точки и 8 борби. За гъркините се отличи Еватния Малци с 13 точки, 8 борби и 2 асистенции, но тя единствена записа двуцифрен актив.

Финалът между Франция и Испания е по-късно тази вечер.