Белгия спечели драматична победа със 72:67 (10:20, 24:12, 19:19, 19:16) срещу Словения и се класира на четвъртфиналите на европейското първенство по баскетбол за жени, а Русия взе последната квота след успех с 63:54 (17:17, 12:16, 18:12, 16:9) срещу Италия в другия плейофен мач.

Белгийките и словенките си размениха по една част до полувремето в Белград и завършиха третата с равенство 19:19, а последната четвъртина започна при резултат 53:51. Словенките вкараха първите пет точки за последната част и поведоха в резултата, като двата отбора си размениха на няколко пъти лидерството до последната минута. Тя започна при резултат 65:63 в полза на Словения, но Джули Алеманд отбеляза тройка и Ким Местдаг я подкрепи с две точни стрелби от нарушение, а белгийките повече не загубиха преднината си в плейофа.

Ема Месеман отбеляза 18 точки и спечели девет борби за Белгия, а Алеманд беше най-резултатна с 25 пункта. По 15 за словенките вкараха Ника Барич, Шанте Евънс и Тея Облак - по-голямата сестра на вратаря на футболния Атлетико Мадрид - Ян Облак.

Рускините пък преодоляха слаба втора четвъртина с 34 точки срещу 21 през второто полувреме срещу италианките. Сесилия Зандалазини беше най-резултатна с 24 точки за "сините", а за рускините Мария Вадеева завърши с 19 точки и девет борби.