Испанският шампион Барселона победи като гост Байерн Мюнхен с 80:72 (16:15, 28:18, 19:14, 17:25) и записа втори пореден успех от началото на сезона в Евролигата по баскетбол за мъже. Гостите поведоха с 10 точки на почивката и удържаха аванса си до края. Кори Хигинс отбеляза 16 точки за каталунците и добави 5 асистенции. Брандън Дейвис добави 15 точки, а Никола Миротич - 11 точки.

Дарън Хилиард беше най-резултатен за Байерн Мюнхен с 18 точки. ДеШоун Томас вкара 14, а Огъстин Рубит записа 13 точки.
Германският тим е с две поражения от началото на кампанията.

Зенит (Санкт Петербург) също постигна втори успех, след като спечели като гост на Жалгирис (Литва) със 70:64 (21:16, 19:18, 15:17, 15:13). За домакините загубата в втора поредна. Джордан Лойд вкара 19 точки за Зенит, включително кош и два фаула в последните 30 секунди. Янис Стрелниекс се отличи с 14 точки за Жалгирис.

Гръцкият Панатинайкос спечели домакинството си на Фенербахче (Турция) с 91:87 (20:21, 25:25, 19:21, 27:20) и записа първа победа. Домакините изоставаха с 5 точки 40 секунди преди края, но завършиха със серия от 9:0 и обърнаха мача. За победителите Неманя Недович реализира 20 точки, Янис Папапетру се отчете с 14 точки и 5 борби, а Дерил Мейкън вкара 13 точки. Ян Весели беше най-добър за Фенербахче с 18 точки и 10 борби. Нандо Де Коло записа 16 точки.

Израелският шампион Макаби Тел Авив загуби от гостуващия Цървена Звезда (Сърбия) с 61:75 (10:20, 17:15, 10:19, 24:21). Нейт Уолтърс вкара общо 17 точки за първия успех на сръбския тим. Той реализира и две ключови тройки за сръбския гранд, извели го до 54:37 в третата част. Над всички за Цървена Звезда беше Никола Калинич с 19 точки, 5 борби и 5 асистенции. Лука Митрович завърши с "дабъл-дабъл" - 12 точки и 11 борби. Скоти Уилбекин беше най-резултатен за Макаби Тел Авив с 18 точки, а Матиас Лесо остана с 16 точки.