Баскетболистките на ЛукОйл Нефтохимик записаха втора победа в женския ни шампионат след като разгромиха като гост Монтана 2003 с 94:52 точки. Бургазлийки поведоха от самото начало и след 10 минути резултатът бе 25:14. Гостенките продължиха да налагат своята игра и през втората четвъртина и на почивката имаха 28 точки аванс.

Ситуацията на терена не се промени особено и през второто полувреме и воденият от Петко Маринов тим стигна до убедителен успех. В първия кръг ЛукОйл Нефтохимик разби Славия със 101:65 точки.

Останалите срещи от втория кръг на женското ни баскетболно първенство са в неделя, когато Рилски спортист приема Берое, а Славия е домакин на НСА. Дунав Еконт, който вчера отпадна от Еврокупата на ФИБА, след като не успя да преодолее кипърския АЕЛ Лимасол, почива заради отказването на Левски Спартак.