Нова загуба записа националният ни отбор за жени до 20-годишна възраст. Тимът, воден от Хосе Луис Ернандес, отстъпи със 71:87 от Германия. Даниела Петева бе най-полезна за нашия тим с 23 т. и 7 борби. Христина Иванова завърши със 17 т., а Стефка Николова добави 16 т. За немския състав изпъкна Свеня Грюнке с 24 т. и 12 борби.

В последния мач от тази група Е, която е квалификация за четвъртфиналите, българките излизат срещу Турция утре, от 16,15 ч. Нашите обаче със сигурност ще играят за разпределение от 9-о до 12-о, като съперникът им ще бъде между Латвия и Швеция.

Германките измъкнаха успеха в четвъртата част, когато успяха да вкарат 21 т. срещу 8 за българките. Преди това играта вървеше почти кош за кош, като съперничките ни водеха, но така и не успяваха да се откъснат в резултата. Накрая обаче те намериха противодействие срещу развихрилата се Петева, като гардът на „Дунав Екоонт” вкара само 4 т. в последните 10 минути.