Българският национал Калоян Иванов игра 33 минути като титуляр при загубата на Аликанте от Гран Канария като гост с 53:61 точки в среща от 120-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Испания. Българският баскетболист отново бе най-полезен за своя тим като завърши с "дабъл-дабъл" - 11 точки и 11 борби.  Аликанте е на пето място в класирането с 13 победи и 7 загуби. Лидер е Барселона с 16 победи и 3 загуби.

Елан Шалон е новият лидер във френското баскетболно първенство. Тимът, където играе Илиан Евтимов, победи Орлеан с 94:62 точки в мач от 18-ия кръг. Евтимов бе титуляр, игра 26 минути и записа 10 точки, 8 асистенции и 2 борби.

Загуба в 18-ия кръг на турското първенство допусна Олин Едирне с Филип Виденов в състава си. Олин загуби гостуването си на Анадолу Ефес с 57:81 точки. Виденов игра 33 минути и завърши с 10 точки и 3 борби. Олин остава на 13-то място в класирането с 5 победи и 13 загуби.

В Унгария Солнок разгроми Марсо като гост със 104:71 точки. Христо Николов игра 20 минути за победителите и се отчете с 12 точки и 5 борби. Солнок е на трета позиция в класирането с 14 победи и 3 загуби.

В женското първенство на Испания Сарагоса, с Жаклин Златанова в състава си, победи Мариана със 70:55 точки като гоств среща от 19-ия кръг. За 40 минути игра българката завърши с 11 точки, 6 борби и 7 асистенции.Сарагоса е с 13 успеха и 6 поражения и заема четвърто място в класирането.

В друг мач Бургос, с Евелина Гунева в състава си, загуби с 64:112 точки от Рос Касарес. Българката завърши с 5 точки, 2 борби и 1 асистенция за 25 минути.